Scout Yard

Nasz partner

PRO-PERFORMANCE - PRZYGOTOWANIE MOTORYCZNE

Nawiązaliśmy wspołpracę z profesjonalną firmą zajmującą się rozwojem motorycznym. Z naszej perspektywy, piłkarz, aby mógł rozwijać się właściwie, powinien nie tylko uczestniczyć w treningach, ale także być we właściwej kondycji fizycznej, minimalizując okresy nieobecności czy niedyspozycji.

 

Przygotowanie motoryczne jest podstawą każdego treningu i rozwoju indywidualnego sportowca. Zarówno dla zawodnika jak i dla całego zespołu istotne jest, aby przygotowanie fizyczne było priorytetem, gdyż to właśnie w dużej mierze decyduje o wygranej. Pro-Performance przy wykorzystaniu informacji o sytuacji zawodnika ma możliwość utrzymania go w formie bez ryzyka odniesienia kontuzji wynikającej z przeciążenia.

Głównym celem pracy Pro-Performance jest ocena fundamentalnych wzorców ruchowych, które następnie wyznaczają kierunek rozwoju indywidualnego zawodnika. Istotny jest rozwój biologiczny osoby, aby właściwie rozwijać dane cechy motoryczne poprzez właściwy dobór obciążeń i środków treningowych. Tylko podejście indywidualne i kompleksowe do każdego sportowca jest w stanie przynieść najwyższej klasy efekty. Zawodnik, który planuje karierę musi być zaopatrzony w solidne podstawy, tak, aby korzystał ze swoich umiejętności i możliwości nie tylko chwilowo, ale też w całej swojej sportowej karierze.

Zadaniem Pro-Performance jest umiejętne i kompleksowe opracowanie i dostosowanie metod treningowych oraz przewidywanie następstw działań realizowanych przez zawodnika. Indywidualizacja programu treningowego dla danej dyscypliny, pozycji na boisku, zadań taktycznych jest kluczowym komponentem przygotowania motorycznego. Integracja działań trenera przygotowania motorycznego z założeniami i taktyką trenera głównego stanowi klucz do walki o najwyższe cele.

Przebieg działań stosowanych przez Pro-Performance: 
1. Funkcjonalna ocena motoryki podstawowej. 
2. Ocena motoryki ukierunkowanej: siła, moc, wytrzymałość. 
3. Analiza dyscypliny pod kątem planowania treningu. 
4. Integracja działań treningowych z działaniami techniczno-taktycznymi.

Więcej dowiesz się na przygotowaniemotoryczne.com